۰
شنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۹

سگ های ولگرد معضل شهروندان گلمورتی/ شهردار: معدوم سازی در دستور کار است

شهردار گلمورتی گفت: معدوم سازی سگ های ولگرد و وحشی در دستور کار است.
سگ های ولگرد معضل شهروندان گلمورتی/ شهردار: معدوم سازی در دستور کار است
به گزارش صدای بلوچ، وجود سگ های ولگرد در معابر عمومی و محلات شهر گلمورتی مرکز شهرستان دلگان به معضلی اساسی در این منطقه تبدیل شده است.

 چندی قبل سگ ها نوجوان 13 ساله ای را در یکی از محلات شهر گلمورتی زخمی کردند و اگر مردم محلی به فریاد آن پسر نوجوان نرسیده بودند، احتمال مرگ وی حتمی بود.

عبداللهی یکی از بستگان این نوجوان در گفتگو با خبرنگار صدای بلوچ بیان کرد: این نوجوان هنگامی که در مسیر برگشت از موتور پمپ کشاورزی به خانه اش بود، سگ های وحشی به او حمله کرده اند.

وی عنوان کرد: اهالی محله موتور دهقانی این نوجوان را از میان چنگال سگ های وحشی نجات داده و خانواده اش او را به مرکز درمانی شهر گلمورتی انتقال داده اند.

این شهروند دلگانی ادامه داد: وجود سگ های ولگرد در محله های شهر گلمورتی معضل جدی برای ما مردم شده است به طوریکه که تردد برایمان سخت و دشوار شده است.

عبداللهی خاطرنشان کرد: از مسئولان شهر گلمورتی تقاضا داریم با توجه به اینکه کمتر از 10 روز دیگر فصل بازگشایی مدارس و وجود این سگ های ولگرد معضلی برای دانش آموزان است، نسبت به رفع ای مشکل اقدام کنند.

جان محمد دینارزهی شهردار گلمورتی در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: در جلسه کمیته سلامت و امنیت غذایی شهرستان دلگان مصوب شده است که نسبت معدوم آنها اقدام شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه اسلحه اداره محیط زیست این شهرستان دچار اشکال فنی شده است، مصوب شد که یک نفر از اهالی با مجوز شورای تامین و شهرداری نسبت به معدوم سگ های ولگرد در شهر گلمورتی اقدام کند.

شهردار گلمورتی خاطرنشان کرد: شهرداری به فردی که نسبت به معدوم کردن سگ های ولگرد اقدام کند، به ازای هر قلاده مبلغ 400 هزار ریال هزینه پرداخت خواهد کرد.

شهر گلمورتی مرکز شهرستان دلگان در 475 کیلومتری جنوب غرب شهر زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان قرار دارد.

انتهای پیام/
کد مطلب: 505
مرجع : صدای بلوچ
نام شما
آدرس ايميل شما