۰
شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۹
کارشناس مسائل سیاسی:

در آن هشت سال همه کشورهای غربی و عربی از صدام حمایت می کردند/ روحیه ایثار باعث پیروزی رزمندگان ما در دفاع مقدس بود

رضا خادمی گفت: در هشت سال دفاع مقدس همه کشورهای غربی و عربی و حتی کشورهای بلوک شرق و شوروی از صدام حمایت می کردند.
در آن هشت سال همه کشورهای غربی و عربی از صدام حمایت می کردند/ روحیه ایثار باعث پیروزی رزمندگان ما در دفاع مقدس بود
رضا خادمی در گفتگو با خبرنگار صدای بلوچ، با اشاره به فرارسیدن هفته دفاع مقدس، بیان کرد: با توجه به شرایط کشورمان که تازه انقلاب اسلامی به پیروزی رسیده بود و برخی از فرمانده هان نظامی فرار کرده بودند ، صدام با خیال خام خود به کشورمان حمله کرد.

این کارشناس مسائل سیاسی افزود: در این حمله ناجوانمردانه کشورها و دولت های غربی و عربی و حتی شوروی و کشورهای بلوک شرق از رژیم بعث عراق و صدام حمایت می کردند.

وی تصریح کرد: كشورهای عربی، غربی، آمریکا و حتی شوروی به صدام هواپیما و امكانات راداری و پدافندی می‌دادند و مدرنترین وسایل و تجهیزات را در اختیارش می‌گذاشتند اما کشورمان در محاصره و تحریم بود.

خادمی عنوان کرد: با حمله همه جانبه رژیم بعث عراق به کشورمان، از این سو بسیج مردمی و سپاه پاسداران که نهادی تازه تأسیس بود، نیروهای ارتش و حتی ژاندارمری مقابل آنان ایستادگی کردند.

وی اضافه کرد: رزمندگان ما در دوران افتخارآمیز دفاع مقدس در بسیاری از عملیات‌ها با وجود کمبودها و کاستی‌ها از نظر تجهیزات نظامی اما با روحیه ایثار و شهادتی که داشتند بر دشمن پیروز شدند که باعث تعجب جهانیان شد.

 این کارشناس مسائل سیاسی گفت: روحیه ایثار و شهادتی که در رزمندگان اسلام در آن هشت سال وجود داشت، یکی از دلایل اصلی غلبه بر دشمن در دوران افتخارآمیز دفاع مقدس بود.

خادمی در پایان خاطرنشان کرد: شهدا و ایثارگران با جاری ساختن خونشان این نهال نوپای انقلاب اسلامی را اکنون به درختی تناور مبدل ساخته اند که هیچ قدرتی توانایی نابودی آن را ندارد.

انتهای پیام/
کد مطلب: 1670
مرجع : صدای بلوچ
نام شما
آدرس ايميل شما