۰
چهارشنبه ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۴
گزارشی از قیمت افسار گسیخته اجناس در جنوب سیستان و بلوچستان؛

قیمت میوه و اقلام خوراکی در شهر گلمورتی نجومی است/ رئیس اداره صمت دلگان: با اصناف متخلف برخورد قانونی می شود

قیمت بالای میوه و اقلام خوراکی موجب ناراحتی و گلایه اهالی شهرستان دلگان شده است.
قیمت میوه و اقلام خوراکی در شهر گلمورتی نجومی است/ رئیس اداره صمت دلگان: با اصناف متخلف برخورد قانونی می شود
به گزارش صدای بلوچ، قیمت بالای میوه، تره بار و برخی از اقلام خوراکی در مغازه‌ های شهر گلمورتی مرکز شهرستان دلگان سیستان و بلوچستان چنان افسارگسیخته بالا می رود که انگار هیچ اداره و یا نهادی برای کنترل قیمت این اقلام نیست.

حامد بامری یکی از شهروندان گلمورتی در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: قیمت میوه در بازار شهر گلمورتی به اندازه ای بالا است که اغلب مردم شهرستان دلگان که از قشر مستضعف جامعه هستند، توان خرید آن را ندارند.

وی ادامه داد: متاسفانه قیمت تره بار و اقلام خوراکی هم در بازار مرکز شهرستان دلگان هم بسیار بالا و مردم تنگدست قدرت خرید ندارند.

بامری عنوان کرد: قیمت اجناس در اغلب مغازه های شهر گلمورتی و یا بر روی اجناس نصب نیست و معدود مغازه دارانی هم که نصب کرده اند، قیمت به روز شده نیست.

وی ادامه داد: از اداره صنعت و معدن و فرماندار دلگان تقاضا داریم تا با گران‌فروشان در سطح شهر گلمورتی که اغلب مردم روستاهای این شهرستان از آنجا خرید می کنند، برخورد کنند.

ابراهیم رضوی رئیس اداره صنعت و معدن شهرستان دلگان در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: اصناف و مغازه داران در سطح شهرستان دلگان موظف و مکلف به نصب قیمت بر روی اجناس هستند.

وی ادامه داد: مردم در صورت مواجه با گران‌فروشی در همان مکان با تعزیرات و یا اداره صنعت و معدن شهرستان دلگان تماس برقرار کنند و یا اطلاع رسانی نمایند تا با اصناف و مغازه دار متخلف به صورت قانونی برخورد شود.

رضوی تصریح کرد: مغازه داران و اصناف گران فروش و متخلف در سطح شهرستان دلگان جریمه می شوند و درصورت تکرار تخلف، مغازه آنها توسط مراجع قانونی پلمپ می شود.

رئیس اداره صنعت و معدن شهرستان دلگان خاطرنشان کرد: بازدید و سرکشی از مغازه ها و اصناف این شهرستان در اولویت کاری این اداره است که امیدواریم با همکاری و همیاری خود مردم با گران‌فروشان برخورد کنیم.

انتهای پیام/
کد مطلب: 1654
مرجع : صدای بلوچ
نام شما
آدرس ايميل شما