۰
يکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۳۹
یادداشت/

تراژدی کلیشه ای و تلخ مسدود شدن جاده های جنوب سیستان و بلوچستان

پس از هر بارش باران و جاری شدن سیلاب، محورهای مواصلاتی اکثر نقاط جنوب سیستان و بلوچستان مسدود می شوند.
تراژدی کلیشه ای و تلخ مسدود شدن جاده های جنوب سیستان و بلوچستان
به گزارش صدای بلوچ،هشدار بارش شدید باران و وقوع سیلاب در استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان هفته قبل از سوی سازمان هواشناسی و مدیریت بحران این استان ها برای مردم صادر شد.

از بامداد جمعه که بارش ها در این سه استان آغاز شد،اما آنچه که بیش تر از همه چیز به چشم می آمد، غافلگیری اغلب مسئولان و باز هم خبر تکراری مسدود شدن مسیرهای مواصلاتی برخی از شهرهای این سه استان!!

شهرستان دلگان از جمله نقاط استان سیستان و بلوچستان است که هنگام بارش باران و وقوع سیلاب تمامی ارتباطات زمینی آن با دنیای خارج قطع می شود که اینبار هم ارتباط آن با شهرها و استان های همجوار قطع شد.

چندین سال است که مسدود شدن محورهای مواصلاتی در این منطقه محروم پس از بارش ها و وقوع سیلاب، خبر اول رسانه های تحت وب و همچنین تلویزیون و رادیو است اما از سوی مسئولان هنوز اقدامی برای رفع این معضل نشده است.

آیا مسئولان اداره کل راه و شهرسازی جنوب سیستان و بلوچستان با خود اندیشیده اند که اگر این بارندگی ها چندین روز طول بکشد چه فاجعه ای برای روستاها و مناطقی که راه های مواصلاتی آن مسدود است، رخ خواهد داد؟!

علی ای حال بهتر است مسئولان شهرستان دلگان و همچنین مسئولان اداره کل راه و شهرسازی جنوب سیستان و بلوچستان نسبت به ساخت پل و رفع معضل این منطقه محروم از امکانات اقدام کنند.

مجید بامری

انتهای پیام/
کد مطلب: 835
مرجع : صدای بلوچ
نام شما
آدرس ايميل شما