۰
يکشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۱
یک کارشناس مذهبی:

حضرت رضا (ع) به مسلمانان درس بصیرت شناسی داد/ امام هشتم دارنده تمام کمالات و فضائل اخلاقی است

یک کارشناس مذهبی گفت:امام رضا (ع) دارنده تمام کمالات و فضائل اخلاقی انسانی در بالاترین مرتبه است.
حضرت رضا (ع) به مسلمانان درس بصیرت شناسی داد/ امام هشتم دارنده تمام کمالات و فضائل اخلاقی است
حجت الاسلام والمسلمین هادی بامری در گفتگو با خبرنگار صدای بلوچ به سالروز میلاد امام رضا (ع) اشاره و بیان کرد: تاریخ زندگانی امام رضا(ع) و بررسی سیره سیاسی این امام همام از نکات تأثیرگذار تاریخ است.

وی ادامه داد:این می‏تواند در سیاست اسلامی الگو باشد امام رضا (علیه السلام) با اتخاذ سیاست و تدابیر حکیمانه از همان زمان حرکت از مدینه به مرو از جمله به همراه نیاوردن خانواده، بیان احادیث متعدد در زمینه امامت و رهبری، ولایت و شروط توحید، در مسیر و تعیین شروط ولایتعهدی و ده‏ ها موضع استوار و مدبرانه و حساب‏ شده‏ دیگر، تمام بازی های سیاسی مامون را بر ملا ساخت و مانع رسیدن مأمون به اهداف شومش شد.

این کارشناس مذهبی تصریح کرد: حضرت امام رضا (ع) مسیر راستین امامت و ولایت را حفظ کرد و یاران و شیعیان در مسیر درست هدایت کرد.

حجت الاسلام والمسلمین بامری افزود: امام هشتم بزرگترین درس را به مسلمانان داد که مسلمان باید بصیرت داشته باشد و بازی های سیاسی زمان خود درست بشناسد تا در دام بازیهای سیاسی شیطان صفتان در هر زمان نیافتد.

وی در ادامه بیان کرد:از نگاه بزرگان شیعه، امام رضا(ع) همانند دیگر امامان معصوم(ع)، دارنده تمام کمالات و فضایل اخلاق انسانی در مرتبه اعلی است.

این کارشناس مذهبی گفت: از جمله رویداد‌ها و جریانات مهمی که در تاریخ ایران از جایگاه و منزلت والایی برخوردار است، سفر امام رضا (ع) به ایران و استقرار ایشان در مرکز خلافت، یعنی مرو (خراسان) در جایگاه ولایتعهدی است.

حجت الاسلام والمسلمین بامری خاطرنشان کرد: هر چند سفر امام رضا (ع) با اصرار‌های مأمون، خلیفة وقت عباسی، صورت پذیرفت؛ اما در عمل دارای آثار و پیامد‌های درخشانی بوده است.

انتهای پیام
کد مطلب: 399
مرجع : صدای بلوچ
نام شما
آدرس ايميل شما