۰
پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۴
در یادواره شهدای روحانی شهرستان دلگان بیان شد؛

هیمنه رژیم بعثی و دشمنان در عملیات بیت المقدس شکسته شد/ زیباترین شیوه حیات شهادت است/نقش روحانیت در دوران دفاع مقدس بی بدیل بود

یادواره شهدای روحانی شهرستان دلگان با در مسجد جامع حضرت ولیعصر (عج) شهر گلمورتی برگزار شد.
به گزارش صدای بلوچ، به مناسبت سالروز آزاد سازی خرمشهر، یادواره شهدای روحانی شهرستان دلگان با در مسجد جامع حضرت ولیعصر (عج) شهر گلمورتی برگزار شد.
 
سرتیپ دوم پاسدار امان اله گشتاسبی فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان در یادواره شهدای شهرستان دلگان بیان کرد:شهادت رفتند مجاهدت کردند تا ما سربلند بمانیم، همه ما اعتقاد داریم راه شهدا و راه امام مسیر درستی است.
 
وی افزود:  امروز هر نعمتی داریم به واسطه جانفشانی و از خودگذشتگی ایثارگران و شهدا است، یاد و مسیر شهدا بعد از سی سال از پایان دفاع مقدس، راه شهدا زنده است.
 
فرمانده سپاه سلمان عنوان کرد: امروز اگر از سوم خردادو عملیات آزاد سازی خرمشهر سخن می گوییم یعنی اینکه همه ملت با وحدت و برادری این حماسه بزرگ را رقم زدند.
 
وی گفت: خرمشهر که تصرف شد، یعنی اراده دشمن بعثی این بود که این شهر برای همیشه جز بلاد آن کشور بماند، اما اراده خدا بر این بود که رزمنده های ما با کمترین امکانات و ایمان در عملیات بیت المقدس دشمن را شکست داده و خرمشهر را آزاد کردند.
 
سردار گشتاسبی اضافه کرد: هیمنه رژیم بعثی و دشمنان در عملیات بیت المقدس شکسته شد به نحوی که علی رغم آزادسازی خرمشهر و برخی از مناطق اشغال شده، ۱۹ هزار نفر از دشمنان اسیر شدند.
 
وی ادامه داد: امروز شرایط کشور ما حساس است، دشمن با تمام توان آمده که اراده ملت ما را مورد آزمون قرار دهد،امروز تمام سعی و تلاش دشمن بر این است که شیرینی چهل سالگی انقلاب را بر دهان دوستداران انقلاب تلخ کند.
 
فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: وجود رهبری برای ما نعمت است ، امروز اگر قدردان نعمت رهبری نباشیم با مشکل و بن بست مواجه خواهیم شد.
حجت الاسلام والمسلمین عظیم امام جمعه دلگان در یادواره شهدای این شهرستان بیان کرد: شهرستان دلگان مفتخر به تقدیم هفتاد شهید است که ده نفر از آنها روحانی و طلبه هستند.
 
وی اضافه کرد: شهید در پیشگاه پروردگار دارای جایگاه رفیع و بلند مرتبه ای است، همین که شهید جانش را در راه آرمان های الهی تقدیم کرد، به جایگاه خویش را در بهشت می بیند.
 
امام جمعه دلگان افزود: نقش روحانیت در دوران دفاع مقدس نقش بی بدیلی و همچنین در آن دوران دفاع درصد شهدای روحانی از همه اقشار بیشتر است.
 
همچنین مجتبی شجاعی فرماندار شهرستان دلگان‌در این مراسم با گرامی داشت سالروز آزادسازی خرمشهر، بیان کرد: عمیق ترین مفهومی که در جمهوری اسلامی وجود دارد، شهادت است، در حقیقت زیباترین شیوه حیات شهادت است.
 
وی افزود: ملت مسلمان با شعایر اسلامی جان خود را تقدیم کرده و هشت سال با جان و دل از خاک و ناموس خود دفاع کرده است.
 
فرماندار شهرستان دلگان تصریح کرد: از ۱۵ طلبه شهرستان دلگان در دوران دفاع مقدس، ده نفر از آنها به شهادت رسیده اند و این جای فخر و غرور دارد.
 
شجاعی با اشاره به برگزاری این یادواره در شهرستان دلگان، عنوان کرد: این شهدا هستند که افراد مختلف با باورهای مختلف را دور خود جمع کرده است و در حقیقت ما دعوت شهدا هستیم.
 
این مسئول در پایان خاطرنشان کرد: ملت مسلمان ایران علی رغم تحریم های دشمن، قدمی از شعائر مذهبی و انقلابی خود عقب نگذاشته است.
 
یادواره شهدای روحانی دلگان با همکاری اداره تبلیغات اسلامی، بنیاد شهید، شهرداری گلمورتی، حوزه های علمیه، دفتر امام جمعه و ناحیه مقاومت سپاه این شهرستان برگزار شده است.

انتهای پیام
کد مطلب: 324
مرجع : صدای بلوچ
نام شما
آدرس ايميل شما