۰
جمعه ۲۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۷
امام جمعه زاهدان:

آزاد سازي موصل يك سند افتخار براي عراق و جبهه مقاومت است/ هرجا نا امنی است، رد پای آمریکا مشاهده می شود

آیت الله سلیمانی گفت: اگر آمريكا از سياست حماقت بار خودش در حمايت از تروريسم و كشورهايي مثل عربستان دست بردارد، دنيا طعم امنيت را خواهد چشيد.
آزاد سازي موصل يك سند افتخار براي عراق و جبهه مقاومت است/ هرجا نا امنی است، رد پای آمریکا مشاهده می شود
به گزارش صدای بلوچ به نقل از  عصرهامون، آیت الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان زاهدان با اشاره به ایام شهادت امام صادق(ع) ، به بیان ویژگی های شخصیتی و زندگی این امام همام پرداخت.
امام جمعه زاهدان با اشاره به جبهه ها و مکاتبی که در برابر امام صادق (ع) قرار داشتند، به تفکر جبری اشاره کرد و گفت: تفكر جبري از زمان بني اميه و به دست آنها ايجاد شد به گونه اي كه حتي واقعه عاشورا و شهادت امام حسين (ع) را به خواست خدا نوشتند. تفكر بسيار پست و خطرناكی كه با نهايت بيشرمي و وقاحت ، بني اميه بين مردم ترويج مي كرد و مردم يا از ترس و يا از روی تفكر افراطی خود قبول مي كردند.
آیت الله سلیمانی افزود: تفکر دوم، حبهه معتزله بود يعني واگزاري امور به مردم و بي خاصيت شدن خلقت خداي متعال و می گفتند ما هرچه هستیم خودمانيم.
امام جمعه زاهدان با رد این تفکر خاطر نشان کرد: تفكر ما اين است که نه جبر باشد و نه تفويض بلکه خداي متعال زمام امور عالم را  در دست دارد و ما برخي امور را با اراده و تصميم و علاقه و اختيار خودمان انجام می دهیم و  هر نفسي كه ميكشيم به عنايت و اراده اوست.
وی افزود: مكتب سومي كه در زمان امام صادق(ع) و در برابر این امام رخ نماياند، تفكر صوفي گري بود که به قول امروزي ها نوعي عرفان كاذب است.
آیت الله سلیمانی گفت: با پشمينه پوشي و با جدايي از ظواهر دنيا خود را به عنوان صوفي قلمداد مي كردند و به گونه اي كه حتي زندگي امامان معصوم (علیها سلام) به مثل زندگي امام باقر(ع)، پيش او هم دم درازي و اظهار فضل مي كردند.
خطیب جمعه زاهدان گفت: ماليات براي سرفه جويي در منابع است تا براي آيندگان و فرزندان ما هم بماند و نبايد اجهاف و فرار مالياتي در جامعه صورت بگيرد.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: جبهه چهارمی که برابر امام صادق (ع) قرار گرفت، مكتب الحادي و انكار خدا بود به گونه اي كه حتي در مسجد النبي(ص) به انديشه الحادي پرداخته اند.
وی افزود: مكتب پنجم، مکتنبی به نام فقه و فقاهت بود. آيا امام صادق(ع) در فقاهت اعلم است يا ديگران؟ همان طور كه پيامبر(ص) فرموند: "انا مدينه العلم و علي بابها "و اين بابيت براي اهل بيت به ميراث مانده است.
آیت الله سلیمانی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته گفت: اينكه برخي گفته اند ما نيازي به موشك نداريم و نياز به منطق داريم، به گفته مقام معظم رهبري اگر از روي آگاهي باشد خيانت است. چرا که اقتدار موشك نابودي مقر داعش است.
امام جمعه زاهدان افزود: اگر در دنيا منطق جايگاهي ندارد و باروت جايگاه دارد نبايد ما در دستيابي به باروت ضعف داشته باشيم.
نماینده ولی در سیستان و بلوچستان گفت: از روش هاي دشمن براي نابودي اسلام در ايران، معتاد كردن جوانان مسلمان به مواد مخدر و آلوده كردن جوانان است.
وی با اشاره به آزاد سازی موصل گفت: آزاد سازي موصل يك سند افتخار براي عراق و براي جبهه مقاومت است.
آیت الله سلیمانی افزود:جيمز ماتيس وزير دفاع آمريكا چنين ادعا كرد كه ايران قدرتي است كه حزب الله لبنان را براي نابودي اسراييل علم كرده و عامل بي ثباتي خاورميانه است. ماتيس در حالي ادعاي سرنگوني نظام شكوهمند اسلامي ايران را  دارد كه حضور پرشكوه مردم ايران در انتخابات اخير را نديده است.
وی تاکید کرد: نهايت وقاحت و بي شرمي وي اين است كه ايران را عامل اصلي تروريسم در منطقه مي داند در حالي كه همه مي دانند حامي و مشوق اصلي تروريسم در جهان آمريكاست.
امام جمعه زاهدان گفت: اگر آمريكا از سياست حماقت بار خودش در حمايت از تروريسم و كشورهايي مثل عربستان دست بردارد،  دنيا طعم امنيت را خواهد چشيد. هرجا نا امني است رد پاي آمريكا در آن جا وجود داشته است.
وی افزود: آزادي حلب و آزادي موصل كه بيش از سه سال در آتش فتنه داعش و تكفيري ها ميسوخت، به برکت جبهه مقاومت و دلاوري و ايستادگي مردم است.
خطیب جمعه زاهدان گفت: پيروزي موصل يعني شكست نقشه ها و توطئه هاي تجزيه طلبانه استكبار.
وی افزود: پيروزي موصل يعني وحدت جبهه مقاومت و شكست طرح خاورميانه جديد يعني شكست توطئه اختلاف قومي و مذهبي در منطقه يعني تجلي نقش مرجعيت و علماي با بصيرت انقلابي و نقش برجسته آيت الله العظمي سيستاني يعني ثمره وحدت نيروها و بسيج ظرفيت هاي مردمي عراق.
آیت الله سلیمانی در پایان گفت: قطعا انگيزه داعش عراق و سوريه نبوده است و هدف اصلي ورود به ايران بود كه اقدامات مقاومت جلوي اين حركت را گرفت و هرچند دهن كجي كردند به مجلس و مرقد امام(ره) اما سپاه پاسداران جواب دندانشكني با شش موشك به آن ها داد.
 
انتهای پیام/
 
 
کد مطلب: 15