۳
چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۱
کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد؛

نقش محوری رزمندگان اسلام در آزادسازی سوسنگرد

علی بامری گفت: رزمندگان اسلام در آزادسازی سوسنگرد خوزستان نقش اساسی و محوری داشته اند.
نقش محوری رزمندگان اسلام در آزادسازی سوسنگرد
علی بامری از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار صدای بلوچ با اشاره به سالروز آزادسازی سوسنگرد، بیان کرد: کسانی که اهل رزم و جنگ هستند، می‌دانند که سوسنگرد یک شهر کلیدی در دوران دفاع مقدس برای ایران اسلامی بود.

وی ادامه داد: اگر دشمن این منطقه را اشغال می‌کرد، شهر حمیدیه سقوط می‌کرد و اگر حمیدیه سقوط می‌کرد نوبت به سقوط اهواز و خوزستان می‌رسید و در نهایت معادله جنگ عوض می‌شد.

این رزمنده هشت سال دفاع مقدس افزود: آزادسازی آن اوج تبعیت از ولایت و امامت بود و رزمندگان ارتشی، سپاهی، بسیجی، جهادی، مردم بومی دشت عباس به خصوص منطقه عشایر و حتی ژاندارمری آن زمان با فرمان امام راح، این شهر را آزاد کردند.

بامری عنوان کرد: رزمندگان اسلام و مردم کشورمان در حماسه آزادسازی سوسنگرد خوزستان و بازسازی این شهر نقش محوری داشتند.

وی بیان کرد: آزاد سازی سوسنگرد در ۲۶ آبان سال ۵۹ یکی از مقاطع اثرگذار بر جبهه خودی در دوران دفاع مقدس بود چون نشان داد که ارتش تجهیز شده رژیم بعث عراق قادر به مقاومت در برابر جان فشانی رزمندگان ایرانی با کمترین امکانات تسلیحاتی نیست.

بامری ادامه داد: آزادسازی سوسنگرد شهر حماسه و خون و شهادت زمینه ساز عملیات غرورآفرین طریق القدس در آذرماه ۱۳۶۰ بود و رزمندگان اسلام با آزادسازی بستان و ۷۰ روستای منطقه، برای نخستین بار به مرز‌های بین المللی رسیدند و شکاف عمیقی در خطوط دفاعی دشمن ایجاد کردند.

وی خاطرنشان کرد: اهواز برای همیشه از خطر سقوط نجات یافت، در این عملیات حضور مردم به خصوص مردم عرب منطقه در مقاومت در برابر دشمن چشمگیر بود.

انتهای پیام
کد مطلب: 1730
مرجع : صدای بلوچ
نام شما
آدرس ايميل شما