۰
جمعه ۱۳ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۹
امام جمعه شهرستان دلگان:

امام هشتم با نقشه و حیله مأمون راهی خراسان شد/حضرت رضا (ع) دارای فضایل اخلاق انسانی بلند مرتبه ای است

حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری گفت: حضرت رضا (ع)، امام هشتم شیعیان دارای فضایل اخلاق انسانی بلند مرتبه و والایی است.
امام هشتم با نقشه و حیله مأمون راهی خراسان شد/حضرت رضا (ع) دارای فضایل اخلاق انسانی بلند مرتبه ای است
به گزارش صدای بلوچ، حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان دلگان با اشاره به سالروز ولادت امام رضا (ع)، گفت: هشتمین امام شیعیان، از سلاله پاک رسول خدا(ص) و هشتمین جانشین پیامبر مکرّم اسلام است، بنابر نظر مشهور مورخان امام رضا(ع)، در یازدهم ذی قعده سال 148 هـجری قمری در مدینه منوره متولّد شد.

امام جمعه شهرستان دلگان عنوان کرد: آن حضرت در مدینه، پس از شهادت پدر، امامت بر مردم را به عهده گرفت، و به رسیدگی امور مسلمانان پرداخت.

امام جمعه دلگان بیان کرد: امام هشتم، شاگردان پدر را به دور خودش جمع کرد و به تدریس و تکمیل حوزه علمیه جدش امام صادق (ع) مشغول شد و در این راستا گام های بزرگ و استواری برداشت.

وی ادامه داد: حضرت امام رضا (ع) پس از هفده سال سکونت در مدینه و تبلیغ دین و ارشاد مردم، با نقشه و حیله مأمون عباسی، راه خراسان را در پیش گرفت، آن حضرت پس از قبول اجباری ولایت عهدی مأمون و گذشت سه سال، در 55 سالگی به دست این خلیفۀ عباسی به شهادت رسید.

حجت الاسلام بامری خاطرنشان کرد: آن حضرت همانند دیگر امامان معصوم(ع)، دارنده تمام کمالات و فضایل اخلاق انسانی در مرتبه اعلی و بلندمرتبه ای است، او آن چنان در قلّه شکوهمند کمال و فضیلت قرار دارد که نه تنها دوستان و پیروانش او را ستوده اند.

انتهای پیام /
کد مطلب: 1338
مرجع : صدای بلوچ
نام شما
آدرس ايميل شما