۰
چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۵۹
مشترکان مورد نظری که در دسترس نیستند؛

قطعی ۲۱ ساعته خطوط تلفن و اینترنت شهرستان ۷۵ هزار نفری دلگان/ مسئولان مخابرات سیستان و بلوچستان پاسخگو نیستند

قطعی ۲۱ ساعته خطوط تلفن و اینترنت شهرستان دلگان سیستان و بلوچستان موجب اظهار گلایه اهالی این منطقه شده است.
قطعی ۲۱ ساعته خطوط تلفن و اینترنت شهرستان ۷۵ هزار نفری دلگان/ مسئولان مخابرات سیستان و بلوچستان پاسخگو نیستند
به گزارش صدای بلوچ، در دوره و عصری که به عصر ارتباطات معروف است، خطوط تلفن همراه و ثابت و همچنین اینترنت شهرستان ۷۵ هزار نفری دلگان سیستان و بلوچستان از ساعت ۱۵ عصر روز گذشته تا ساعت ۱۱:۴۰ دقیقه امروز قطع بوده است؛
قطعی خطوط تلفن و اینترنت موجب بروز مشکلات بسیار زیادی برای اهالی این منطقه محروم شده است.
 
علی بامری یکی از مغازه داران شهر گلمورتی مرکز دلگان در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: این قطعی‌تلفن و اینترنت موجب کساد شدن بازار و کسبه شده است.
 
وی ادامه داد: در حالی که خطوط تلفن و اینترنت این مردم از ۲۱ ساعت قبا قطع شده که دادوستد اغلب مردم با کارت‌های بانکی است و کمتر از پول نقد استفاده می‌کنند.
 
بامری تصریح کرد: مردم این منطقه برای برقراری یک ارتباط ساده تلفنی مسیر رفت و برگشت ۲۸۰ کیلومتری تا ایرانشهر را طی کرده‌اند.
 
مجید عبدالهی شهروند دیگری در همین خصوص با تاکید بر اینکه صبح امروز برای خرید نان به خبازی مراجعه کرده و به دلیل قطع بودن اینترنت نتوانسته نان تهیه کند، گفت: قطعی خطوط تلفن هر چند وقت یک‌بار موجب بروز مشکلات بسیار زیادی برای اهالی این منطقه می‌شود.
 
پیشتر شهروندان دلگانی در ارتباط با خبرنگار ما از قطعی های مکرر اینترنت و تلفن در این منطقه اظهار گلایه کرده بودند؛
حسین هودیانی در این خصوص بیان کرد: این چندمین بار طی ماههای اخیر است که خطوط تلفن و اینترنت دهستان هودیان شهرستان دلگان با مشکل مواجه می شوند و به صورت مکرر قطع می‌شوند.
 
وی عنوان کرد: وضعیت آنتن دهی خطوط تلفن‌همراه و اینترنت این مناطق از چند روز قبل تاکنون وضعیت نگران‌کننده‌ای دارد و مردم این شهرستان با مشکل شدید آنتن دهی رو برو هستند.
 
این شهروند دلگانی گفت: در حالی که در این منطقه مشکل قطعی‌های مکرر تلفن همراه و اینترنت موجب نگرانی ما شده، که شهرستان‌های مجاور و حتی روستاهای مجاور در استان کرمان، از چند سال قبل چنین معضلاتی ندارند. 
 
بر اساس آنچه شهروندان اظهار می کنند عدم آنتن دهی، قطع مکالمه حین تماس، ناموفق بودن برقراری ارتباط بین دارندگان خطوط تلفن برای مشترکین دردسر ساز شده و موجب نگرانی شهروندان شده و مشکلات زیادی را برایشان به وجود آورده است.
 
رضا بامری یکی دیگر از شهروندان دلگانی به خبرنگار ما گفت: در منطقه ما خدمات دهی شرکت مخابرات هر روز نسبت به گذشته علاوه بر اینکه با رشد همراه نیست، بلکه خدمات ساده‌ایی همانند تلفن ثابت و اینترنت پرسرعت که در کشور چندین نسل از این فناوری‌ها گذشته، اما در دلگان هنوز اندر خم یک کوچه‌ است.
 
حمید میرزایی دهیار روستای هیدان بخش مرکزی دلگان در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: قطعی خطوط تلفن همراه و همچنین اینترنت در دهستان هودیان و روستاهای اطراف به یک داستان تکراری و کلیشه‌ای تبدیل شده است.
 
وی ادامه داد: هر چند روز یک‌بار خطوط تلفن و اینترنت این منطقه قطع می‌شود و مردم برای برقراری یک تماس ساده مسیر رفت و برگشت ۱۳۰ کیلومتر تا مرکز شهرستان دلگان را طی می‌کنند.
 
میرزایی خاطرنشان کرد: از مسئولان شهرستان دلگان و همچنین استان سیستان و بلوچستان تقاضا داریم تا یکبار برای همیشه برای رفع معضل ارتباطی این منطقه محروم اقدام کنند.
 
مسئولان مخابرات شهرستان ایرانشهر که دلگان زیرمجموعه آن است و همچنین مدیرکل مخابرات استان سیستان و بلوچستان پاسخگوی خبرنگار این پایگاه خبری برای رفع معضل قطعی خطوط تلفن همراه و اینترنت نبودند.
 
انتهای‌خبر/ م.ب
کد مطلب: 1989
مرجع : صدای بلوچ
نام شما
آدرس ايميل شما