۰
پنجشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۴
سرپرست میراث فرهنگی و گردشگری سراوان خبر داد

احداث اقامتگاه بومی گردی در روستای ناهوک/روستای کلپورگان ثبت جهانی می شود

احداث اقامتگاه بومی گردی در روستای ناهوک/روستای کلپورگان ثبت جهانی می شود
به گزارش صدای بلوچ، حمزه ندرت زهی سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سراوان در گفت و گو با شستون با اشاره به دور سفرهای تابستانی از احداث اقامتگاه بومی گردی در روستای ناهوک خبر داد و اظهار داشت: با توجه به اینکه استان سیستان و بلوچستان در سال 96 مقصد گردشگری کشور معرفی شده است راه اندازی این اقامتگاه نقش مهمی در جذب توریسم دارد.
وی با بیان اینکه شهرستان سراوان در مرداد ماه میزبان هیئت داوری از کشور استرالیا خواهد بود، افزود: این هیئت داوری بازدیدی از روستای کپورگان انجام خواهد داد و آن را به عنوان اولین روستای صنایع دستی در جهان به ثبت می رسانند.
سرپرست میراث فرهنگی و گردشگری سراوان با اشاره به اقامتگاه های بومی گردی روستای هوشک و دزک این شهرستان تصریح کرد: این اقامتگاه ها دارای امکانات رفاعی خوبی از جمله سرویس بهداشتی، حمام و غذاهای بومی محلی برای گردشگران هستند.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به این  که روستای کلپورگان یکی از روستاهای هدف گردشگری شهرستان سراوان است در آن اقامتگاهی وجود ندارد و کمبود آب یکی از بزرگترین معضلات این روستا می باشد.
ندرت زهی در ادامه اذعان داشت: ما آمادگی این را داریم که مدرسه 22 بهمن و ساختمان بهداشت و محیط سراوان را به بخش خصوصی واگذار کنیم تا با ساخت اقامتگاه و خانه های بومی گردی گام موثری در جهت رفاه حال مسافران برداشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه گردشگران از اقامتگاه هایی که به سبک قدیمی ساخته شده است بیشتر استقبال می کنند، عنوان کرد: انتخاب ساختمان های تاریخی و هنری، و تغییر کاربری آنها به اقامت گاه یکی از مهم ترین دستاوردهای صنعت گردشگری است که توانسته با حفظ و نگهداری آثار باارزش و قدیمی معماری به حوزه جاذبه های شهری وارد شود.
 
انتهای پیام
کد مطلب: 13
نام شما
آدرس ايميل شما