۰
سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۱
آتشی که دامن نانواها را گرفت؛

قطع سهمیه سوخت خبازی ها به علت تعطیلی خودسرانه نانوایی ها در"دلگان"

در روزهای بارانی و سیلابی برخی از نانوایی های دلگان اقدام به تعطیلی خودسرانه خبازی ها کرده که این اقدام آنها موجب گلایمندی مردم شده است.
قطع سهمیه سوخت خبازی ها به علت تعطیلی خودسرانه نانوایی ها در"دلگان"
به گزارش صدای بلوچ، در روزهای قبل و بعد سیل برخی از خبازی های شهرستان دلگان به صورت خودسرانه اقدام به تعطیل کردن نانوایی های سطح شهرکردند و برخی دیگر نیز به صورت فله ای نان را به افرادی خاص به فروش رسانده تا آنها کسب و کارشان رونق گیرد و در بازار آزاد خودنمایی و مردم را کلافه کنند.

احمد بامری یکی از شهروندان دلگانی در گفتگو با خبرنگار صدای بلوچ بیان کرد: متاسفانه برای دریافت دو عدد نان در شهر گلمورتی مرکز شهرستان دلگان چند ساعت درصف نانوایی می ایستادیم.

وی ادامه داد: هنگام بارش باران و وقوع سیلاب که ارتباطات زمینی با خارج از شهرستان به کلی قطع می شود، نانوایی های دلگان پخت نداشته و یا اینکه صف ها به قدری شلوغ است که مردم ساعت ها معطل می شوند.

این شهروند عنوان کرد: برخی از نانوایی ها هم کم فروشی و یا اینکه نان را به صورت ناعادلانه توزیع می کنند که این امر هم موجب نارضایتی مردم این منطقه شده است.
 

 
وی خاطرنشان کرد: از مسئولان‌ اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دلگان تقاضا داریم تا نسبت به رفع این معضل اهالی شهر گلمورتی و همچنین بخش جلگه چاه هاشم این شهرستان اقدام کنند.

معرفی خبازی های متخلف به تعزیرات حکومتی
ابراهیم رضوی،رییس صنعت، معدن و تجارت شهرستان دلگان در گفتگو با خبرنگار ما گفت:حسب تذکرات قبلی و اعلام ضرورت رعایت نظم پخت نان توسط خبازی ها در ساعت کاری و ابلاغیه فرمانداری مبنی بر قطع سهمیه موقت خبازی هایی که در ساعات کاری به صورت غیر موجه اقدام به تعطیلی خبازی کردند،پیرو بازدید روز گذشته نمایندگان فرمانداری و صنعت ،معدن و تجارت از خبازی های گلمورتی،سهمیه هشت خبازی شامل حمایتی و آزاد پز در ماه جاری در مرحله نخست به مدت یک ماه قطع شد.

وی ادامه داد: برای خبازی های متخلف شهر گلمورتی پرونده تخلف تشکیل و به تعزیرات حکومتی معرفی می شوند.
 

 
وی گفت: کلیه خبازی ها مکلف به ارائه خدمات در ساعات تعیین شده هستند بالاخص که در این ایام با توجه به بارندگی ها ضرورت خدمات رسانی بهتر و بیشتر احساس می شود.

رضوی خاطرنشان کرد: بازدیدهای مشترک از خبازی های روستایی و بخش جلگه چاه هاشم این شهرستان ادامه خواهد داشت.

شهرستان دلگان در ۴۷۵ کیلومتری جنوب غرب شهر زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان قرار دارد.

انتهای پیام/
کد مطلب: 851
مرجع : صدای بلوچ
نام شما
آدرس ايميل شما