۰
پنجشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۹

4وعده عملی نشده معاون استاندار سیستان وبلوچستان/فاصله زمین تا آسمان حرف تا عمل آقای معاون!

اصحاب رسانه و شهروندان سیستان وبلوچستان خواستار شنیدن پاسخ های شفاف در قبال 4 وعده عملی نشده معاون سیاسی اجتماعی استاندار هستند.
4وعده عملی نشده معاون استاندار سیستان وبلوچستان/فاصله زمین تا آسمان حرف تا عمل آقای معاون!
به گزارش صدای بلوچ به نقل از عصرهامون؛ هفتم مرداد ماه 98 بود که علی زینی وند؛ معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان وبلوچستان در جلسه با فعالان فضای مجازی به صراحت بیان کرد که هیچ کانال فاقد هویت و بی شناسنامه اجازه فعالیت در استان ندارد و به شدت با آنها برخورد می شود.
 
 
در همان جلسه بود که حاضرین به آقای معاون پیشنهاد دادند خودش میدان دار شده و از کانال هایی که در جمع اصحاب رسانه به نوعی به استانداری نسبت داده می شوند شروع کرده و جلوی فعالیت آنها را بگیرد و یا رسماً اعلام کند که چند کانال و در کدام پیام رسان ها مربوط به استانداری سیستان وبلوچستان است و گردانندگان آنها چه کسانی هستند و از چه منبعی تغذیه می شوند.
 
 
زینی وند با صراحت تمام و شفافیت کامل از ممنوعیت فعالیت این قبیل کانال ها حرف زد و همه امیدوار شدند تا نتایج این جملات و یا حداقل گزارش عملکرد وی در این خصوص اطلاع رسانی شود اما تا امروز که بیش از یک ماه از آن وعده و وعیدها گذشته نه تنها هیچ کانالی مسدود نشده بلکه کوچکترین شفاف سازی پیرامون کانال های خبری مورد اشاره و اقدامات صورت گرفته انجام نشده است و به قول معروف آب از آب تکان نخورده است.
 
 
حرف های زیبای معاون استاندار در آن جلسه به همین دو موضوع ختم نشد و زینی وند از عدم پذیرش مدیران رسانه گریز و ترسو در سیستم خبر داد و دست یاری و استمداد به سوی رسانه ها دراز و از خبرنگاران درخواست کرد تا این قبیل مدیران که به هر نحوی رسانه گریز هستند را معرفی کنند تا مورد مواخذه و برخورد قرار بگیرند.
 
 
از این قبیل مدیران در سیستم دولتی سیستان وبلوچستان کم نیست. از مدیرعامل مخابرات سیستان وبلوچستان که همچون اپراتورهای خود اکثراً در دسترس نبوده و تلفنش دایورت است گرفته تا سرپرست شرکت توزیع نیروی برق استان که به سرعت نور از دست رسانه ها متواری می شود و برخی مدیران دیگر که گویی واژه رسانه و خبرنگار در ادبیات گفتاری و رفتاری شان تعریف نشده است.
 
 
گل سرسبد و شاهکار این مدیران کسی نیست جز مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زاهدان که در جواب به دعوت رسانه ملی برای پاسخ گویی به شهروندان در کمال خونسردی و جسارت طی نامه ای کتبی رسماً حضور در برنامه زنده تلویزیونی را نپذیرفت و هیچ شخصی هم کک اش نگزید.
 
 
البته حرف های جناب معاون به همین جا ختم نشد و در جدیدترین قول عملی نشده، جناب زینی وند در هفته دولت که همه گرم افتتاح و بریدن روبان و تبریک و تهنیت گویی بودند گریزی به مدیران ضعیف زد و در خبری که رسانه دولتی ایرنا نیز منتشر کرد از معرفی مدیران کم کار بعد از هفته دولت آن هم در محافل عمومی خبر داد که در نهایت خودشان مجبور به استعفا و کناره گیری شوند!
 
حال این سئوال مطرح می شود که آیا هنوز هفته دولت در سیستان وبلوچستان به پایان نرسیده و یا شما سخنرانی تان را صرفاً با کارکرد رسانه ای تنظیم کرده بودید؟ شاید هم در حال تدوین لیست مدیران و زمان مناسب برای اعلام هستید؟! آیا زمان واقعی برای تحقق این 4 وعده مشخص کرده اید؟
 
انتهای پیام/
کد مطلب: 476
مرجع : صدای بلوچ
نام شما
آدرس ايميل شما