۰
پنجشنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۶

بیش از ۲۶هزار هکتار از مراتع سیستان و بلوچستان علیه ملخ صحرایی سمپاشی شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: ۲۶هزار و ۶۱۰هکتار از مراتع استان تاکنون علیه ملخ صحرایی سمپاشی شده است.
بیش از ۲۶هزار هکتار از مراتع سیستان و بلوچستان علیه ملخ صحرایی سمپاشی شد
به گزارش صدای بلوچ، غلام حیدر زورقی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون افزود: با توجه به آخرین گزارش ارسالی از سازمان خواروبار کشاورزی(فائو) مبنی بر هجوم دسته های ملخ از آنسوی مرز واستانهای دیگر به سیستان و بلوچستان مبارزه با این آفت از ۱۳اسفند ماه سال گذشته در این استان در شهرستان کنارک آغاز شد.

به گفته وی، 10 هزار و ۵۸۰هکتار از سطح سمپاشی شده مراتع در جنوب سیستان و بلوچستان به ملخ پوره و ۱۶هزار و سی هکتار به ملخ بالدار اختصاص دارد .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در ادامه گفت: هم اکنون مبارزه با ملخ صحرایی در سطح  ۱۱هزارو۳۱۰هکتار از مراتع کنارک، ۵ هزارو ۵۳۰هکتار مراتع چابهار، چهار هزار و ۱۲۰هکتار مراتع ایرانشهر، ۲هزار و ۸۰۰هکتار مراتع دلگان ،هزار و ۸۵۰هکتار مراتع قصرقند وهزار و ۳۰هکتار مراتع نیکشهر انجام شده است.

وی با تاکید بر لزوم مبارزه سریع و بموقع با ملخ صحرایی در سیستان و بلوچستان گفت: دامنه مبارزه با این آفت هم اینک به ۶شهرستان این استان رسیده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه بر اساس اعلام سازمان خواروبار کشاورزی(فائو) حمله ملخ به این استان همچنان ادامه دارد از همه کشاورزان و بهره برداران بخش کشاورزی خواست در راه دیده بانی و مبارزه با ملخ صحرایی با کارشناسان جهاد کشاورزی در شهرستان ها همکاری داشته وبه محض مشاهده این آفت مراتب را به نزدیک‌ترین مرکز جهاد کشاورزی ویا مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اطلاع رسانی کنند.

انتهای پیام/
 
کد مطلب: 284
مرجع : صدای بلوچ
نام شما
آدرس ايميل شما