۰
سه شنبه ۱۶ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۴
در دیدار امام جمعه دلگان با رئیس مرکز خدمات حوزه های علمیه کشور مطرح شد؛

دلگان مرکز فرهنگی جنوب سیستان و بلوچستان است

امام جمعه دلگان گفت: این شهرستان با دارا بودن حوزه های علمیه متعدد، به عنوان مرکز فرهنگی جنوب استان سیستان و بلوچستان شناخته می شود.
دلگان مرکز فرهنگی جنوب سیستان و بلوچستان است
به گزارش صدای بلوچ، حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری امام جمعه شهرستان دلگان با رئیس مرکز خدمات حوزه های علمیه کشور در قم دیدار و در خصوص مسائل فرهنگی و مذهبی این منطقه گفتگو کرد.

در این دیدار مسئول حوزه های علمیه و امام جمعه شهرستان دلگان ضمن ارائه گزارش از وضعیت حوزه های علمیه (سفیران، بلند مدت امام هادی (ع)، حضرت رقیه (س) خواهران) خواستار رفع مشکلات موجود در این مراکز شد.

حجت‌الاسلام بامری در ادامه بیان کرد: با توجه به ظرفیت های گسترده فرهنگی و مذهبی شهرستان دلگان، می طلبد که مراکز و نهادهای فرهنگی و مذهبی کشور به این منطقه توجه ویژه ای داشته باشند.

امام جمعه دلگان خاطرنشان کرد: شهرستان دلگان با دارا بودن حوزه های علمیه متعدد و طلاب، به عنوان قلب و مرکز فرهنگی و علوم مذهبی جنوب استان سیستان و بلوچستان شناخته می شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین میر محمدی رئیس مرکز خدمات حوزه های علمیه کشور در این دیدار ضمن ابراز امیدواری نسبت به رفع مشکلات موجود در این منطقه، بیان کرد: ساخت مسکن برای طلاب فاقد مسکن با همکاری دولت در دستور کار این مرکز قرار دارد.

گفتنی است شهرستان دلگان با جمعیتی بالغ بر ۷۵ هزار نفر جمعیت سه حوزه علمیه سفیران، بلند مدت امام هادی (ع) از برادران و حوزه حضرت رقیه (س) ویژه خواهران دارد.

انتهای پیام/
کد مطلب: 1642
مرجع : صدای بلوچ
نام شما
آدرس ايميل شما