۰
دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۲۲
در مراسم ۱۳ آبان دلگان مطرح شد؛

راهپیمایی ۱۳ آبان بهترین فرصت برای اعتراض به یاوه گویی های ترامپ است/آمریکا نقش مهمی در ناامنی دنیا دارد

فرماندار دلگان گفت: راهپیمایی ۱۳ آبان بهترین فرصت برای اعتراض به یاوه گویی های رئیس جمهور آمریکای جنایتکار است.
به گزارش صدای بلوچ، مراسم راهپیمایی باشکوه ۱۳ آبان با حضور گسترده و باشکوه مردم دلگان از چهار راه اداره برق تا پارک شهدای شهر گلمورتی برگزار شد.

مجتبی شجاعی در حاشیه این مراسم به خبرنگار صدای بلوچ گفت: 13 آبان در تاریخ معاصر کشورمان بستر رویدادهای تاریخ ساز و اثرگذاری بوده که در شکل دهی تاریخ کشور و انقلاب اسلامی نقشی بزرگ و سرنوشت ساز داشته‏ اند.

وی ادامه داد: 13 آبان ۴۲ تبعید حضرت امام خمینی (ره) در پی قیام مردمی ۱۵خرداد و اعلام مخالفت ایشان با قانون استعماری - آمریکایی کاپیتالاسیون، ۱۳ آبان ۵۷ شهادت جمع زیادی از دانش‏ آموزان و دانشجویان در مقابل دانشگاه تهران در زمان اوج‏گیری انقلاب و بالاخره ۱۳آبان ۵۸تسخیر لانه جاسوسی ایالات متحده توسط دانشجویان پیرو خط امام با بررسی تاریخ سه رویداد تاریخ ساز ۱۳ آبان و بسیاری از رویدادهای مخرب مشابه که بر علیه ملت ایران و عمدتا در دشمنی با اسلامیت و دینداری و از سوئی آزادگی و بیداری ایرانیان رخ داده است یک‌عنصر مشترک به نام استعمار با کلاه امریکایی جلوه می‌کند.

فرماندار دلگان گفت: ملت معتقد و یکپارچه ایران با تمام  تنوع  قومی و مذهبی و زبانی و پراکندگی که دارد نیز از یک‌خصیصه و ویژگی خاص به نام مقاومت، ایستادگی  و استقلال برخوردار بوده و هستند و در عین صلح طلبی و میانه روی در عمل  در کنار رهبری و دولتمردان خود نشان داده‌اند  آنجایی که منافع عمومی کشور توسط قدرتی به ناحق به خطر افتاده آماده‌اند  پنجه در پنجه قدرت‌های جهان بیندازند و سیاست عیاری همیشه سیاست غالب در جمهوری اسلامی ایران بوده است.

وی عنوان کرد: ملت و مسوولان ایران همان‌گونه که صلح را به خوبی فریاد می‌زنند، مذاکره و گفتگو را به درستی آگاهند و اجرا می‌کنند و به ملل جهان احترام می‌گذارند، به خوبی و به ضمانت آخرین قطره خون با متجاوز مبارزه و از شرافت خود دفاع می‌کنند، ارزش حضور در صحنه و فریادهایی را که علیه استکبار جهانی می‌زند نیک می‌داند همین فریادها بوده است که کاخ‌های ستم و بیداد را سرنگون کرده و خواهد کرد.

این مسئول عنوان کرد: اهمیت ۱۳ آبان را از کلام حضرت امام ره می‌توان به خوبی درک‌نمود که فرمودند ۱۳ آبان انقلاب دوم جمهوری اسلامی بود، هر چه نظام جمهوری اسلامی جلوتر می‌رود و حضور و اعتماد مردم بیشتر می‌شود،  حساسیت‌های دنیا متاثر از شیطنت صهیونیسم جهانی روی این نظام هم بیشتر می‌شود و ترفندهایی که استکبار جهانی برای مبارزه با جمهوری اسلامی به کار می‌برد روز به روز پیچیده‌تر شده و تلاش آنها بیشتر می‌شود که متناسب با این تلاش‌ها باید روش‌ها و تلاش‌های ما هم به روز شود.

شجاعی افزود: اتفاقات میدانی در جبهه مقاومت در منطقه، تهدید، ماجراجویی و اهانت‌های ترامپ، انزوا و تزلزل جایگاه سیاسی در روابط بین الملل آمریکایی‌ها و شرمندگی مردم آمریکا از رفتارهای بچه گانه ترامپ، آغاز موج جدیدی از تحریم‌های ناجوانمردانه و عهدشکنانه و غیره در کنار دهها دلیل دیگر بر اهمیت حضور محکم ملت ایران در راهپیمایی ۱۳ آبان افزوده است.

فرماندار دلگان تصریح کرد: راهپیمایی ١٣ آبان بهترین فرصت برای اعتراض به یاوه‌گویی‌های ترامپ و نشان دادن عمق وحدت و انسجام داخلی علی رغم تنوع افکار و عقاید و دیدگاه‌ها، تجدید بیعت با آرمان‌های امام و مقام معظم رهبری، نمایش خشم جامعه به دشمنان ایران اسلامی و دانشگاهی برای بیان آنچه بر این کشور در مبارزه با استکبار قبل از پیروزی انقلاب و پس از آن گذشته است به نسل جدید است.

شجاعی ادامه داد: آمریکا نقش مهمی در ایجاد ناامنی در جهان به ویژه منطقه خاورمیانه ایفا می‌کند و عامل بی‌ثباتی در منطقه است و تنها به دنبال سلطه گری در جهان است و ملت ایران همواره در برابر توطئه‌ها و دسیسه‌های آمریکا ایستادگی می‌نماید.

وی خاطرنشان کرد: مردم فهیم ایران اسلامی در ۱۳ آبان ماه با نگاه به مطالبات مقام معظم رهبری به عنوان نقشه راه و مبارزه با هر ظلم و ظالمی، استکبار و مستکبری را وظیفه خود می‌داند و با پیروی از آیه شریفه "واعتصموا بحبل الله جمیعاً و لا تفرقوا…"گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب و دوشادوش آحاد ملت حق طلب ایران، تمامی این کشت و کشتارها و تفرقه افکنی‌ها و کج فکری‌ها را محکوم کرده و همواره با وحدت کلمه، به مسیر رشد و اعتلاء کشور دوشادوش مسئولان ادامه خواهند داد.

حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری امام جمعه دلگان در این مراسم با اشاره به سالروز تبعید امام خمینی (ره) در ۱۳ آبان ماه از قم به ترکیه توسط رژیم فاسد پهلوی در سال ۱۳۴۳ است، عنوان کرد: فریاد امام خمینی (ره) علیه تصویب قانون ننگین کاپیتولاسیون، جرم ایشان بود که منجر به تبعیدشدن وی شد.

وی با تاکید بر اینکه کاپیتولاسیون یا به تعبیر دیگر حق قضاوت کنسولی سابقه ای به درازای وجود استعمار دارد، افزود: هر جا که سخن از استعمار قدیم و جدید است به نوعی ننگ کاپیتولاسیون در آن منطقه ای که در تهاجم استعمار قرار دارد،جاری است.

حجت الاسلام والمسلمین بامری تصریح کرد: ایران انقلابی از محدود کشورهایی است که به برکت انقلاب اسلامی و خون پاک شهیدان و همچنین بنیان گذار انقلاب و مقام معظم رهبری و مقاومت بی نظیر مردم ایران، ۴۰ سال است که از این بلای ذلت آمیز رهایی یافته و طعم خوش رهایی را چشیده است.

وی ادامه داد: کاپیتولاسیون در کشورهای دیگر دنیا امتداد یافته است، امروز حضور پایگاه ها و ایستگاه های نظامی در کشورهای دنیا حکایتی روشن از وجود این حق ظالمانه است، ظلمی که حساسیت و اعتراض قیام مردمی این کشورها را می طلبد.

حجت الاسلام بامری در ادامه به سالروز کشتار دانش آموزان و دانشجویان در ۱۳ آبان سال ۱۳۵۷ توسط مزدوران رژیم منحوس پهلوی اشاره کرد و گفت: مزدوران شاه، دانش آموزان و دانشجویانی را که در دانشگاه تهران در حمایت از امام خمینی (ره) و علیه حکومت پهلوی شعار می دادند را به گلوله بسته و عده زیادی از آنان را به خاک و خون کشیدند.

امام جمعه دلگان عنوان کرد: از هشتم آبان ماه که سالروز شهادت دانش آموز بسیجی شهید محمدحسین فهمیده است تا روز ۱۴ آبان به نام هفته بسیج دانش آموزی نامگذاری شده است.

وی در ادامه به تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام (ره) در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ که روز مبارزه با استکبار جهانی است اشاره کرد و افزود: کشف هزاران سند و...بجای مانده از آن چشم جهانیان را به حقایق جدیدی درباره سفارت خانه شیطان بزرگ یعنی امریکای جنایتکار باز کرد.

انتهای پیام
کد مطلب: 630
مرجع : صدای بلوچ
نام شما
آدرس ايميل شما