۰
پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۶
خبرنگار زن سیستان و بلوچستان:

تهیه پیوست فرهنگی برای فضای مجازی کشور یک نیاز است/ضرورت راه اندازی شبکه ملی اطلاعات

افسانه دادره گفت: تهیه پیوست فرهنگی برای فضای مجازی کشور لازم و ضروری است.
تهیه پیوست فرهنگی برای فضای مجازی کشور یک نیاز است/ضرورت راه اندازی شبکه ملی اطلاعات
افسانه دادره در گفتگو با خبرنگار صدای بلوچ بیان کرد: اگر دشمن چهل سال قبل به مرزهای فیزیکی کشورمان حمله کرد و درصدد نابودی نظام اسلامی ما درآمد،امروز هم با هجمه سنگین در فضای مجازی به دنبال خسارت به باورهای مسلمانان و انقلاب است.

این خبرنگار زن سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه فضای مجازی هیچگونه مرزبندی و چهارچوبی ندارد، افزود: البته این فضا موارد مثبت هم دارد، اما در صورت عدم آگاهی ممکن است که خسارت های جبران ناپذیری داشته باشد.

وی تصریح کرد: اگر نگاه کوتاهی به طلاق های چند ساله اخیر داشته باشیم، دلیل عمده آن فضای مجازی و افسارگسیختگی این دنیای بی در و پیکر است.

دادره گفت: با توجه به اینکه فضای مجازی توسط غربی ها و برای سبک زندگی آنها ساخته شده، متاسفانه برای استفاده در جوامع اسلامی و به خصوص جامعه انقلابی ما هیچگونه پیوستی ندارد.

خبرنگار شستون ادامه داد: پیوست فرهنگی برای حضور در فضای مجازی و به ویژه شبکه های اجتماعی یک نیاز اصلی و ضرورت است که باید در اولویت کاری مسئولان این امر در کشورمان باشد.

وی عنوان کرد: دشمن در عرصه فضای مجازی با سرعت و قدرت پیش می رود و متاسفانه از این طرف هیچگونه راهی برای مقابله با ترفندهای آنان در نظر گرفته نشده است.

دادره با اشاره به ضرورت راه اندازی شبکه ملی اطلاعات، خاطرنشان کرد: شبکه ملی اطلاعات که مورد تاکید مقام معظم رهبری و همچنین کارشناسان فضای مجازی، فرهنگی و مذهبی است بهترین راه مقابله با آسیب های عرصه فضای مجازی است.

انتهای پیام/
کد مطلب: 1121
مرجع : صدای بلوچ
نام شما
آدرس ايميل شما